چراغ حیاطی زمینی و تکنولوژی ساخت آن چیست؟

چراغ حیاطی زمینی و تکنولوژی ساخت آن چیست؟

در این مطلب می خواهیم در رابطه با چراغ حیاطی زمینی با شما عزیزان صحبت کنیم.

همان طور که می دانید که چراغ هایی که برای روشنایی و نورپردازی حیاط، باغ و ویلا استفاده می شوند، دارای انواع مختلف هستند که برخی از آنها به گونه ای طراحی شده اند که بر روی دیوار نصب می شوند، برخی به صورت سقفی هستند و برخی نیز به صورت زمینی هستند که این نوع از چراغ ها هدف ما در این مطلب است. با شیک سازان همراه باشید

چراغ حیاطی زمینی

چراغ حیاطی زمینی همان طور که از نام آن پیداست، بر روی زمین قرار می گیرد و پایه چراغ های پارکی بر روی زمین نصب می شود و این چراغ ها را نمی توان بر روی دیوار و یا سقف نصب کرد.

چراغ حیاطی زمینی یا چراغ پارکی دارای انواع مختلفی است و در طرح های متفاوت و تکنولوژی های گوناگون طراحی می شود.

انواع چراغ حیاطی زمینی

برخی از انواع این چراغ ها دارای پایه کوتاه و برخی دارای پایه بلند و یا متوسط  و برخی نیز کلا فاقد هر گونه پایه می باشند و کاربرد های آنها متفاوت است.

چراغ های دفنی

یکی از انواع چراغ های حیاطی زمینی، چراغ های دفنی هستند که این چراغ ها به صورت کلی به حالت دفنی در زمین قرار می گیرند و نورپردازی را از سطح زمین انجام می دهند. این دسته از چراغ ها را می توان در زمین سخت و یا در خاک باغچه نصب کرد.

با استفاده از انواع دفنی این تجهیزات نورپردازی می توان زیبایی باغ و باغچه را چندین برابر کرد.

چراغ های بدون پایه

انواع بدون پایه این تجهیزات نور پردازی همان طور که از نام آن مشخص است، فاقد هر گونه پایه می باشند و حباب آن به صورت مستقیم روی زمین نصب می شود. از چراغ حیاطی زمینی می توان برای نورپردازی بخش های مختلف باغچه و قسمت پیاده رو استفاده کرد.

چراغ های پایه کوتاه

تجهیزات نورپردازی پایه کوتاه نیز دارای پایه کوتاهی هستند و از این رو نورپردازی را در شعاع کمتری در مقایسه با چراغ های پایه بلند، انجام می دهند. این چراغ ها را نیز می توان برای روشنایی جلوی درب ورودی، قسمت پیاده رو و یا محوطه باغ و باغچه استفاده کرد.

چراغ های پایه بلند و یا متوسط

انواع پایه بلند و یا پایه متوسط چراغ حیاطی زمینی نیز به دلیل اینکه ارتفاع بیشتری در مقایسه با گروه های دیگر دارند، نورپردازی را در وسعت بیشتری انجام می دهند و در این صورت با استفاده از آنها می توان مساحت بیشتری از محیط را روشن کرد.

با توجه به میزان نورپردازی این مدل، بهتر است که از آنها برای قسمت نشیمن، آلاچیق و یا وسط باغ و باغچه استفاده شود.

چراغ حیاطی زمینی
چراغ حیاطی زمینی

موارد استفاده از چراغ حیاطی زمینی چیست؟

تجهیزات نورپردازی مربوط به حیاط و باغ علاوه بر اینکه برای روشنایی و نورپردازی این محیط ها در طول شب استفاده می شود، کاربرد دیگری نیز دارد که آن هم ایجاد زیبایی در محیط باغ، باغچه و ویلا است.

با توجه به اینکه نورپردازی محیط های مختلف خود باعث زیباسازی می شود، اما استفاده از تجهیزات نورپردازی که دارای طراحی زیبا باشند نیز در زیباسازی بسیار تاثیر گذار است.

به همین علت توصیه ما به شما عزیزان این است که اگر قصد دارید، فضای باغ و باغچه خود را زیباسازی کنید، حتما از چراغ آویز و یا حیاطی استفاده کنید که دارای طراحی زیبا باشد.

تکنولوژی ساخت چراغ حیاطی زمینی چیست؟

برای ساخت این تجهیزات نورپردازی از تکنولوژی های مختلفی استفاده می شود. در برخی از آنها از تکنولوژی های بروز و جدید و در برخی از تکنولوژی های قدیمی تر استفاده می گردد.

انواع مدرن این تجهیزات نوری از لامپ های ال ای دی بهره می برند که میزان نورپردازی آنها بیشتر و در عین حال، مصرف انرژی کمتری را دارند.

برخی از این تجهیزات نورپردازی نیز از انرژی خورشیدی برای روشنایی بهره می برد که نحوه کار کردن آنها بدین شکل است که انرژی خورشید را در طول روز در باتری خود ذخیره می کنند و در طول شب با استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری، روشنایی را ایجاد می نمایند.

این گروه باعث صرفه جویی بسیار زیادی در مصرف برق می شود و یکی از بهترین انواع چراغ حیاطی زمینی است.

همچنین لازم به ذکر است که بدنه این تجهیزات نورپردازی از مواد مختلفی ساخته می شود و از این رو دارای مقاومت های متفاوتی در شرایط مختلف جوی می باشند.

به عنوان مثال: مواد استفاده شده در ساخت بدنه انواع این چراغ ها را می توان: شیشه، پلاستیک، فلز، استیل و پلی متیل متاکریلات و …. معرفی کرد.

قیمت چراغ حیاطی زمینی

به صورت کلی باید در خصوص قیمت چراغ حیاطی مدرن بگوییم که این تجهیزات نورپردازی حیاطی دارای قیمت بسیار مناسبی هستند به گونه ای که انواع مدرن آنها نیز دارای قیمت مناسبی می باشند و به راحتی هر کسی می تواند آنها را تهیه کند.

اما در رابطه با اینکه قیمت دقیق این چراغ ها چه قدر است، نمی توان مبلغی را به صورت مشخص عنوان کرد، زیرا قیمت دقیق آن بستگی به نوع آنها، تجهیزات به کار رفته در آنها و مواد به کار رفته برای ساخت بدنه آنها دارد.​

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *