تولید کننده انواع چراغ سردرب کیست و کاربرد آن چیست؟

تولید کننده انواع چراغ سردرب کیست و کاربرد آن چیست؟

چراغ های سردرب یا چراغ نشانگر LED به عنوان یک وسیله اخطار دهنده در مکان های مختلف شخصی و اداری کارگذاشته می شود.

این چراغ به افرادی که در محیط هستند اطلاع رسانی می کند. صنایع روشنایی شیک سازان با تولید انواع چراغ سردرب با قیمت های مناسب توانسته اند رضایت مشتریان خود را جلب نمایند.

به طور معمول میزان نورهای ارتعاشی و ارسالی از این چراغ ها همانند چراغ حیاطی طبق استانداردهای بین المللی تعیین می گردد که در این چراغ ها برای اعلام و آگاهی دادن افراد بایستی از رنگ مشخص و خاصی استفاده شده است.

 

انواع چراغ سردرب و محل قرارگیری آن

 

چراغ سردربی یا چراغ نشانگر در انواع مختلفی تهیه و تولید می شود.

یک مدل از این چراغ ها جهت تشخیص آتش سوزی با کمک دتکتور در مکان های خاص تعبیه می شود.

چراغ های سردربی بر روی قاب و یا بدون قاب قابلیت نصب را دارند. چراغ های نشانگر بایستی در مجاورت درب های ورودی و خروجی (بالای) آن کار گذاشته شود.

زمانی که غلظت بالای دود در محیط به هنگام آتش سوزی رخ می دهد بایستی نور به حدی باشد که فرد حادثه دیده بتواند با اولین بررسی متوجه نور قرمز شود و راه فرار را به راحتی پیدا کند.

اما به طور معمول چراغ های نشانگر در دو مکان زیر نصب می شود:

  • پاگردها، راه پله ها و راهروها: از نظر کارشناسان چراغ های فلاشر در پاگردها، راه پله ها یا راه روها به موازات آژیر نصب شده و به هنگام نیاز شروع به آژیر کشیدن می نماید. به این نوع چراغ ها Strobe Light گفته شده و زمانی کاربرد دارد که افراد ناشنوا در محل باشند و با دیدن نور چراغ متوجه خطر شوند.

 

  • بالای درب ها، واحدها و اتاق ها: زمانی که خود مکان دارای چندین قسمت بوده برای تشخیص مکان صحیح دچار حادثه دیده (آتش گرفته) از چراغ سر درب شیک سازان استفاده می شود. بر فرض مثال شما دارای یک آپارتمان با چندین طبقه هستید و برای هر طبقه چندین واحد وجود دارد. تشخیص اینکه کدام واحد دچار آتش سوزی شده است بایستی از چراغ سردرب remote Andicator در بالای سردر استفاده می شود.

 

چراغ سردب در اتاق عمل

 

اتاق عمل و یا ساختمان هایی با اتاق های فراوان، مکانهای دیگری هستند که از چراغ سردرب استفاده می کنند.

از کنترلر و چراغ سردرب اتاق عمل جهت نمایانگر کردن وضعیت اتاق از نظر وجود بیمار، تیم جراح (چراغ قرمز چشمک زن) و یا عدم آن (چراغ سبز) کمک گرفته می شود.

از قابلیت های این مدل از چراغ ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • رویه کنترلر از جنس استیل نگیرمات
  • نشان دادن وضعیت اتاق عمل (اعلام دیداری و شنوایی)
  • قاب چراغ از جنس پلکسی گلس با طراحی جدید
  • قابلیت نمایش از تمامی زوایا
  • استفاده از لامپ نوع LED (کم مصرف، طول عمر بالا و بدون تولید گرما)

 

شیک سازان

چراغ سر درب رادیولوژی

 

اگر سری به بخش های رادیولوژی در بیمارستان ها و یا مراکز خصوصی درمانی زده باشید بدون شک نور چراغ سر درب رادیولوژی توجه شما را به خودش جذب کرده است.

این مدل از چراغ ها در بیرون و در بالای درب اتاق رادیولوژی نصب شده و با اتصال به دستگاه های رادیولوژی به هنگام تصویربرداری روشن و پس از پایان فرایند خاموش می شود.

مضرات اشعه ایکس برای افراد به حدی بوده که برای حفظ سلامت آنان از چراغ سردربی کمک گرفته می شود. یعنی تا زمانی که کار اشعه ایکس در اتاق تمام نشده است کسی به وارد اتاق نشود.

 

تفاوت چراغ سردرب با چراغ سردری

 

تا اینجا با چراغ سردرب، انواع چراغ سر درب و کاربردهای آن آشنا شدید. اما متاسفانه اکثر به قریب مردم آن را با چراغ پارکی یا حیاطی اشتباه می گیرند.

چراغ سردری که یکی از انواع روشنایی بخش های حیاطی و ساختمانی بوده در مدل های مختلفی ساخته می شود.

چراغ های سردری در محیط های بیرون از ساختمان، سردر ورودی های ساختمان و در داخل محوطه کار گذاشته شده و همین امر باعث شده است جنس ساخت آنها با چراغ سردرب کاملا متفاوت باشد.

چراغ سردری همانند چراغ آویز از دو بخش پایه و هد تشکیل شده است. چراغ با استفاده از پایه بر روی سطح مورد نظر قرار می گیرد. برای محافظت لامپ و ایجاد نور از قسمت هد کمک گرفته می شود.

شاید تنها شباهت چراغ سر درب را با چراغ سردری در استفاده از لامپ LED دانست که جهت صرفه جویی و کاهش هزینه ها بکار گرفته می شود. علاوه براین دارای طول عمر طولانی مدتی نیز می باشد.

 

قیمت چراغ سر درب

 

متاسفانه به دلیل نواسانات روزانه ارز نه تنها قیمت چراغ سر بلکه قیمت چراغ سرستونی، چراغ سردر حیاطی، قیمت چراغ آویز، قیمت چراغ پارکی و دیگر موارد هر روز در حال تغییر و بالا و پایین شدن می باشد.

از این رو شما عزیزان میتوانید جهت مشاوره تکمیلی و خرید چراغ سرستونی با شماره های 02140331200 و 02140331252 تماس حاصل فرمایید تا مشاورین ما به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *