محصولات روشنایی

محصولات روشنایی

محصولات روشنایی، شامل انواع مختلفی هست که روشنایی فضاهای باز، منزل و محیط های اداری و تجاری را در تاریکی شب تامین می‌کند. برای خرید تجهیزات و لوازم روشنایی باید اصول و نکات مهمی را درنظر بگیرید تا سالم ترین محصول را خریداری کنید. در این مقاله چند نکته طلایی و مهم برای خرید لوازم روشنایی به شما معرفی می‌کنیم که بهترین محصول را برای نورپردازی فضای موردنظرخود تهیه کنید.

فروشگاه اینترنتی نور و روشنایی شیک سازان، انواع محصولات و تجهیزات روشنایی را با بهترین برند و کیفیت در اختیار شما قرار می‌دهد.

نکات طلایی خرید لوازم و محصولات روشنایی

محصولات روشنایی در نورپردازی و روشنایی مکان های مسکونی، تجاری و اداری بسیار تاثیرگذار هست به همین دلیل افراد برای خرید محصولات باید دقت لازم را داشته باشند و نکات مهمی را در نظر بگیرند.

در زیر به چند مورد از نکات کلیدی اشاره میکنیم:

 • لوازم روشنایی خود را باید از فروشگاه های مورداعتماد و بهترین واردکننده محصولات روشنایی  خریداری  کنید و به دلیل اینکه برندهای معروف ایرانی و خارجی دارای کیفیت بالایی هستند باید در موقع خرید به برند محصول توجه کنید
 • محصول روشنایی باید حتما  گارانتی و ضمانت داشته باشد تا در صورت ایجاد هرگونه اسیب یا مشکلی در محصول شرکت آن را تعمیر را تعویض کند.
 • به میزان وات و لومن محصول توجه داشته باشید و لامپ و چراغ های دارای وات و لومن بالا، نور بیشتری دارند به همین خاطر باید میزان وات لامپ را براساس نیاز خود درنظربگیرید بعنوان مثال لامپ 5 وات نسبت به لامپ 10 وات نورکمتری را پخش می‌کند.
 • برای خرید محصولات روشنایی، به بودجه و میزان فضایی که قصد نورپردازی آن را دارید توجه داشته باشید. به طور معمول نورپردازی محیط های بزرگ های نیاز به محصولات و تجهیزات روشنایی بیشتری دارد
 • محصولاتی را انتخاب کنید که از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار باشد و  برق و انرژی کمتر را مصرف کند
 • محصولات و تجهیزات روشنایی دارای نورهای سفید، آفتابی و رنگی هستند که باید با درنظرگرفتن نورپردازی فضای محیط، نور آن را انتخاب کنید بعنوان مثال برای روشنایی اتاق خواب از نورهای ملایم و سفید استفاده میکنند ولی اگر قصد نورپردازی و تزیین تراس یا آلاچیق دارید میتوانید از ترکیب نورهای سفید و رنگی استفاده کنید.

انواع محصولات روشنایی

انواع تجهیزات و محصولات روشنایی

مدل ها و انواع مختلفی از لوازم روشنایی در بازار وجود دارد که شامل لامپ های ال ای دی و چراغ های روشنایی میباشد. که هر کدام دارای ویژگی و کاربرد متفاوتی دارند.

 • محصولات روشنایی سقفی

این چراغ های سقفی،  بر روی سقف مکان های مسکونی و اداری نصب میشود و  نور آن از سمت بالا به کل فضا می تاباند و بخش بیشتری از روشنایی فضای محیط را تامین میکند. چند نمونه از انواع روشنایی سقفی شامل موارد زیر است:

 1. چراغ های آویز
 2. لوسترها
 3. چراغ های سقفی توکار و روکار
 4. چراغ سقفی سنسور دار
 5. چراغ های آویز
 6. چراغ های ریلی
 7. لامپ های هالوژن
 • محصولات روشنایی دیواری

شامل چراغ ولامپ های روشنایی هستند که بر روی دیوار نصب میشود و  برای تزیین و نورپردازی دیوار فضاهای باز مانند باغ، باغچه و حیاط، پذیرایی منزل و راهروها مورد استفاده قرار میگیرد

نورچراغ های دیواری، فقط قسمتی از محیط را روشن میکند. در زیر چند نمونه از چراغ های روشنایی دیواری اشاره میکنیم

 1. چراغ دیواری تزیینی: بیشتر جنبه تزیینی و زیبایی دیوار دارد و برای پذیرایی منزل استفاده میشود
 2. چراغ دیواری سنسوردار: حسگرهایی که در این چراغ ها وجود دارد با حضور فرد به صورت اتوماتیک روشن و خاموش میشود که بیشتر قابل استفاده در محیط های پرتردد مانند راه پله، پارکینگ و … میباشد
 3. چراغ دیواری باتری دار: نوعی چراغ مخصوص دیوار است که بدون تجهیزات برقی کار میکند و نیاز به باتری دارد
 4. چراغ دیواری خورشیدی: چراغ های قابل نصب بر روی دیوارهای فضاهای باز است که از نورخورشید تغذیه میکند
 5. چراغ سردری: بر روی سردر باغ و ویلاها نصب میشود
 • محصولات روشنایی منزل

نورپردازی هر قسمت از محیط منزل نیاز به تجهیزات و چراغ های مخصوص به خود دارد. چند مورد از لواز روشنایی منزل که دکوراسیون داخل  منزل استفاده میشود شامل موارد زیر است

 1. چراغ های سقفی توکار و روکار در پذیرایی و اتاق خواب
 2. چراغ های حباب دار در سرویس حمام و دستشویی
 3. چراغ های آویز در اتاق خواب و آشپزخانه
 4. لامپ های هالوژن در پذیرایی و آشپزخانه
 5. آباژور و چراغ خواب
 • محصولات روشنایی تزیینی

تجهیزات روشنایی که نور بسیار کمی دارند و بیشتر برای تزیین و دکوراسیون محیط از آنها استفاده میکنند. برای  تزیین و نورپردازی منازل، باغ و ویلا، تراس و بالکن مورد استفاده قرار میگیرید.

 1. ریسه های ال ای دی
 2. چراغ های آویز
 3. لوسترهای تزیینی

انواع محصولات روشنایی و نور

انواع نور و روشنایی

نور و روشنایی یکی از ارکان مهم در صنعت روشنایی  محسوب میشود که به طور معمول نورهای محصولات روشنایی شامل 4 دسته هستند که هر کدام ویژگی و عملکردهای مخصوص به خود را دارند

 1. نورهای ملایم
  شامل چراغ هایی هستند نور ملایم و ملیح در فضا ایجاد میکنند و مانع از آسیب دیدگی و خستگی چشم در افراد میشود که بیشتر مناسب  اتاق خواب، اداره و شرکت ها و … است
 2. نورهای تزیینی
  ترکیب نورهای رنگی و سفید که جنبه تزیینی دارند و  علاوه بر تامین روشنایی محیط، در دکوراسیون و زیبایی محیط بسیار تاثیرگذار هستند که شامل لامپ های هالوژن یا لوسترها در محیط های پذیرایی و آشپزخانه، فانوس های تزیینی در آلاچیق یا تراس، ریسه های ال ای دی در اتاق خواب، تراس و ….
 3. نورهای وظیفه‌ای
  چراغ هایی نور بخشی از مکان را تامین میکند بعنوان مثال چراغ های آویز آشپزخانه یا تراس منزل را روشن میکنند
 4. نورهای تاکیدی
  چراغ هایی که فقط یک نقطه را روشن میکند مانند چراغ مطالعه، چراغ خواب یا آباژور که فقط قسمت کوچکی از محیط را روشن میکند

سخن پایانی

نور و روشنایی در زیبایی و نورپردازی محیط تاثیرگذار است و استفاده از لوازم و تجهیزات روشنایی در تاریکی شب تمام فضای محیط را روشن میکند.

شیک سازان، نمایندگی محصولات روشنایی در زمینه روشنایی و نورپردازی باغ و ویلا، فضاهای باز، منازل و ادارات است.

سوالات متداول

 1. چند نوع نور و روشنایی داریم؟
  نورهای ملایم، تاکیدی، وظیفه ای، تزیینی
 2. چراغ های روشنایی مخصوص منزل را نام ببرید؟
  چراغ های سقفی توکار و روکار ، چراغ های حباب دار ، چراغ های آویز ، لامپ های هالوژن ، آباژور و چراغ خواب
 3. انواع چراغ های سقفی را نام ببرید؟
  چراغ های آویز،لوسترها،چراغ های سقفی توکار و روکار،چراغ سقفی سنسور دار، چراغ های آویز، چراغ های ریلی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *