نورپردازی چراغ دکوراسیون حیاط

نورپردازی چراغ دکوراسیون حیاط

نورپردازی چراغ دکوراسیون حیاط​، در روشنایی و زیبایی فضای محیط بسیار اهمیت دارد و هر شخص می‌تواند براساس سلیقه خود،  برای نورپردازی حیاط منزل یا ویلای خود اقدام کند. برای بهتر جلو دادن فضای حیاط باید از ایده و اصول های نورپردازی چراغ دکوراسیون حیاط استفاده کند. شیک سازان، در این مقاله چند مورد از ایده های جذاب و کاربردی برای نورپردازی چراغ دکوراسیون حیاط را به شما معرفی می‌کند.

اهمیت نورپردازی چراغ دکوراسیون حیاط

شاید برایتان سوال پیش بیاید که نورپردازی حیاط چه اهمیتی دارد؟

در زیر چند مورد را ذکر کردیم که به دلایل کاربرد و اهمیت نورپردازی چراغ دکوراسیون حیاط اشاره کرده است

 1. زیبای فضای محیط
 2. بالا بردن امنیت ویلا و منزل در شب
 3. در تاریکی شب رفت و آمد افراد را در حیاط آسان‌تر می‌کند.
 4. با نورپردازی و روشنایی حیاط در شب، افراد و خانواده می‌توانند از این فضا استفاده کنند و دور هم جمع شوند.

اصول نورپردازی چراغ دکوراسیون حیاط

برای نورپردازی دکوراسیون حیاط منزل یا ویلای خود باید نکات و اصولی را رعایت کنید

 • از چراغ و لامپ هایی استفاده کنید که علاوه بر پرنور بودن آن، برق و انرژی کمتری را مصرف کند.
 • در قسمت پارکینک، درب ورودی، مسیر رفت و آمد از چراغ های پرنور و ملایم استفاده کنید.
 • برای نورپردازی باغچه کوچک حیاط منزل خود، از لامپ هایی استفاده کنید که درختان و گیاهان به آنها حساسیت نداشته باشند و به سلامت آنها  آسیب وارد نکند.
 • برای برق کشی در فضای حیاط نکات ایمنی را رعایت کنید و از یک متخصص برق کمک بگیرید.

ایده های کاربردی برای نورپردازی چراغ دکوراسیون حیاط

ایده های کاربردی برای نورپردازی چراغ دکوراسیون حیاط

حیاط منزل و ویلا، در اندازه های کوچک و بزرگ وجودد دارد که برای زیبایی و دکوراسیون آن از درخت، گل و حوض ها استفاده می‌کنند.

اما تاریکی شب، زیبایی  حیاط را محو می‌کند بنابراین هر فرد باید براساس سلیقه خود برای زیبایی و نورپردازی حیاط ویلا و منزل خود در شب  از نورپردازی چراغ دکوراسیون حیاط استفاده کند تا در شب بتواند از فضای محیط حیاط استفاده کند و میزان امنیت آن بالاتر ببرد.

در زیر چند ایده برای نورپردازی حیاط خانه خود به شما معرفی میکنیم که میتوانید برای نورپردازی هر بخش از حیاط  از آنها کمک بگیرید

 

 • دیوارهای حیاط به دلیل بافت سیمانی که دارند ظاهر نامناسبی را به فضای حیاط می‌دهند، به همین دلیل برای پوشاندن آنها  و نورپردازی دیوار حیاط منزل و ویلای خود می‌توانید از چراغ های دیواری یا نورهای مخفی دیوار حیاط که به صورت نورهای سفید و رنگی در بازار وجود دارند، استفاده کنید. دیوارهایی که در قسمت ورودی حیاط و مسیرهای پیاده روی افراد هستند، از نورهای ملایم با نورزیاد استفاده کنید تا فضای اطراف  را به طور کامل روشن کند.  در قسمت های از دیوار حیاط که کمتر معرض رفت و آمد و دید هستند، از چراغ های رنگی و تزیینی استفاده کنید

 

 • برای نورپردازی درختان و گیاهان باید از لامپ هایی استفاده کنید که برای گیاهان ضرر نداشته باشد و رشد آنها را متوقف نکند. برای نورپردازی درختان می‌توانید با قراردادن چراغ های باغچه حیاط نظیر لامپ های حبابی تزیینی و ریسه های ال ای دی با  نورهای ملایم یا رنگی در بین برگهای درختان و گیاهان استفاده کنید تا در شب جلوه زیباتری را داشته باشد.

 

 • توجه به نورپردازی تراس منزل در زیبایی حیاط نقش مهمی دارد که می‌توانید از چراغ های آویز معلق یا ثابت، ریسه های رنگی، فانوس و گلدان های نوری استفاده کنید.

 

 • برای نورپردازی مسیر ورودی و رفت و آمد افراد باید بیشترین توجه را داشته باشید و در  این بخش باید از روشنایی بیشتری برخوردار باشد. در این‌صورت می‌توانید از لامپ و چراغ هایی با نورملایم استفاده کنید که علاوه بر جنبه تزیینی، نور زیادی را در محیط اطراف پخش و به طور کامل روشن کندو چشم افراد آسیب نبیند. برای نورپردازی کف حیاط در مسیر ورودی منزل یا ویلا از چراغ های دفنی  استفاده کنید که نور را به سمت بالا پخش کند و در اطراف مسیر پیاده روی از چراغ های حیاطی و  حبابی پایه کوتاه استفاده کنید

 

 • برای زیبایی و دکوراسیون حیاط منزل یا ویلا خود می‌توانید از حوض یا آبنما استفاده کنید و برای نورپردازی و روشنایی آن در شب از چراغ های رنگی  ضدآب داخل حوض استفاده کنید که  باعث می‌شود نور در آبنما پخش شود.

 

 • توجه به نورپردازی سردرب حیاط بسیار اهمیت دارد و باعث می‌شود قسمت ورودی و بخش کوچکی از بیرون منزل روشن شود.

 

 • آلاچیق، مکان  کوچک مسقفی است که با توجه به ابعاد و وسعت حیاط می‌توان از آن استفاده کرد و مکان مناسبی را برای دورهمی های خانوادگی و دوستانه ایجاد می‌کند.برای نورپردازی آلاچیق می‌توانید از تمام قسمت های آلاچیق نظیر دیوارو سقف آن استفاده کنید و از ریسه های و چراغ های آویز، چراغ های سقفی، فانوس و شمع گزینه مناسبی برای روشنایی آلاچیق است.

تجهیزات روشنایی برای نورپردازی حیاط منزل یا ویلا

برای نورپردازی چراغ دکوراسیون حیاط میتوان از لامپ و چراغ های زیر استفاده کرد:

 • چراغ های دفنی: برای نورپردازی مسیر پیاده روی و ورودی حیاط قابل استفاده است
 • ریسه های ال ای دی: قابل استفاده برای نورپردازی درختان، آلاچیق، تراس
 • فانوس های تزیینی: نورپردازی آلاچیق و تراس
 • چراغ های حبابی: نورپردازی در قسمت ورودی
 • چراغ های دیواری و نورهای مخفی دیواری: برای روشنایی و نورپردازی دیوار حیاط منزل یا ویلا قابل استفاده است
 • چراغ های آویز: به دو صورت معلق و ثابت وجود دارد که میتوانید برای نورپردازی تراس و آلاچیق از آن استفاده کنید
 • چراغ های سقفی: برای نورپردازی سقف آلاچیق و تراس
 • چراغ های توکار سنسوردار: در قسمت پله های حیاط میتوان استفاده کرد و به دلیل حسگری که در این چراغ ها وجود دارد باعث میشود که فقط در زمان ورود افراد روشن شود

سخن پایانی

نورپردازی حیاط در روشنایی و زیبایی فضا نقش مهمی دارد و باید اصول نورپردازی را رعایت کنید.

اگر قصد نورپردازی حیاط خود را دارید صنایع روشنایی شیک سازان به شما کمک می‌کند و  تجهیزات روشنایی باکیفیت را برای روشنایی حیاط ویلا یا باغ خود  با قیمت مناسب در اختیار شما قرار می‌دهد.

سوالات متداول

 1. دلایل اهمیت نورپردازی حیاط ویلا یا منزل را نام ببرید؟
  زیبایی فضای محیط، بالا رفتن امنیت، رفت و آمد افراد را در حیاط آسان می‌کند،
 2. چه لامپ هایی برای  نورپردازی حیاط مناسب است؟
  چراغ های دفنی، ریسه های ال ای دی، فانوس های تزیینی، چراغ های دیواری و آویز، چراغ های توکار

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *